Comunicat privind reluarea activităţii didactice cu prezenţa fizică

ÎN ATENȚIA CADRELOR DIDACTICE ȘI A STUDENȚILOR UNIVERSITĂȚII „NICOLAE TITULESCU” DIN BUCUREȘTI

Update: Senatul universitar întrunit la data de 15.03.2022 a aprobat propunerea conducerii Universităţii privind tranziţia la activităţiile didactice cu prezenţă fizică, astfel începînd cu data de 21.03.2022 se revine la predarea în sistemul clasic (faţă în faţă)

Având în vedere încetarea stării de alertă, începând din 9 martie 2022, conducerea Universității „Nicolae Titulescu” din București va propune Senatului universității următoarele măsuri referitoare la derularea activităților universitare:

1. în vederea asigurării unei tranziții necesare, care să permită studenților să se adapteze noilor condiții, până în 20 martie 2022, activitățile didactice aferente tuturor programelor de studii se vor desfășura în sistem online, urmând ca după această dată ele să aibă loc cu prezență fizică (”față în față”);
  2. compartimentul IT va facilita, în continuare, transmiterea online a materialelor didactice;
  3. din 9 martie 2022, studenții interesați se pot prezenta pentru cazarea în căminul universității.

Conducerea UNT