Update – Desfăşurarea activităţii didactice 2021/2022

Dragi studenţi,

Măsurile adoptate privind modalitatea de începere a anului universitar 2021-2022 sunt menite să asigure o educaţie de înaltă calitate şi accesul echitabil la actul educaţional.

Astfel, pentru anul universitar 2021-2022 cele 3 facultăţi işi vor desfăşura activităţile didactice dupa cum urmează.

Pentru Facultatea de Drept, seminarele de la cursurile de licenţă se vor desfăşura cu prezenţă fizică, iar cursurile se vor desfăşura în sistem mixt/hibrid; studenţii de la fiecare dintre cei 4 ani de studiu vor fi împărţiţi în câte 2 serii, iar fiecare dintre serii va participa fizic la cursuri în mod alternativ, o săptămână seria I, o săptămână seria II. În săptămâna în care o serie nu participă fizic la cursuri, aceasta va desfăşura activitatea de curs prin prezenţă online. Pentru cele 5 programe de master, toate activităţile didactice se vor desfăşura cu participarea fizică.

Pentru Facultatea de Economie și Administrarea Afacerilor toate activitățile didactice se vor desfășura online.

Pentru Facultatea de Relații Internaționale și Administrație toate activitățile didactice se vor desfășura online.

Prezenţa la cursuri şi seminare în anul universitar 2021-2022 este facultativă şi nu poate reprezenta o condiţie pentru primirea la examenele de la sfârşitul semestrelor.