In atentia candidatilor declarati admis

-Candidatii declarati „Admis” trebuie sa isi confirme locul obtinut.
-Confirmarea locului se face prin plata primei transe din taxa de scolarizare(800 ron), in perioada 04.08.2023-08.08.2023
-Candidatii inscrisi la sediul universitatii pot achita prima transa din taxa de scolarizare numai la casierie dupa urmatorul program:

04.08.2023 – orele 13.00-17.00
05.08.2023 – orele 09.00-13.00
07.08-08.08.2023 – orele 09.00-17.00

-Candidatii inscrisi online pot achita prima transa din taxa de scolarizare online, prin intermediul platformei de inscriere sau la casierie, conform programului de mai sus.

Neplata primei transe din taxa de scolarizare atrage pierderea locului

Codul de candidat poate fi gasit pe chitanta in cazul in care v-ati inscris fizic la secretariat sau in platforma daca v-ati inscris online.

• Inainte de inceperea anului universitar noii studenti isi vor putea obtine prin intermediul unei aplicatii user-ul si parola pentru conturile de elis precum si pentru platforma Google Workspace. Totodata veti afla si grupa in care ati fost alocat.Studentii inmatriculati in anii trecuti isi pastreaza user-ul si parola primite anterior. Accesarea contului de eLis si Google Workspace se face din site-ul universitatii (www.univnt.ro) folosind butonul „Login”. In submeniul butonului “Login” gasiti si ghidurile de folosire ale aplicatiilor eLis si Google Workspace
  • Inmatricularea studentilor va avea loc pana cel tarziu la data de 30 septembrie 2023. ATENTIE! Inmatricularea nu presupune deplasarea dumneavoastra la universitatea aceasta fiind o procedura administrativa.
  • Studentii care s-au inscris online au obligatia de a aduce la secretariat dosarul cu documentele in copie si original pana la data de 31 Octombrie 2023.
  • Eliberarea carnetului de student se va efectua in luna octombrie (urmariti pe site cand se posteaza anuntul).
  • Va rugam sa urmariti sectiunea anunturi aferenta facultatii dumneavoastra pentru a afla cele mai noi informatii.