Sustinerea Publica a unor teze de doctorat IUNIE 2015

Susțineri teze de Doctorat:

Marti, 02.06.2015, ora 10.30, la Sala Senatului are loc sustinerea publica a tezei de doctorat intitulata: „Aspecte teoretice si practice in materia transmiterii si transformarii obligatiilor”, autor studentul-doctorand Nazat Catalin-Bogdan.

Marti, 02.06.2015, ora 12.00, la Sala Senatului are loc sustinerea publica a tezei de doctorat intitulata: „Transmisiunea patrimoniului succesoral in reglementarea nationala si europeana”, autor studenta-doctorand Gherghina Ana-Maria (Vasile).

Marti, 02.06.2015, ora 14.00, la Sala Senatului are loc sustinerea publica a tezei de doctorat intitulata: ”Nulitatea actului juridic civil in dreptul roman in contextul uniformizarii dreptului la nivel european”, autor studenta-doctorand Anghelescu Carla-Alexandra.

Sâmbătă, 06.06.2015, ora 10.00, sala Senatului, are loc susținerea publică a tezei de doctorat intitulată: ”Aspecte teoretice și practice privind liberarea condiționată a condamnaților”, autor studentul-doctorand Dumbravă Edgar-Laurențiu.

Luni, 08.06.2015, ora 12.00, sala Senatului, are loc sustinerea publica a tezei de doctorat intitulata: ”Raspunderea statelor pentru prejudicii cauzate de aeronave tertilor aflati la sol”, autor studenta-doctorand Pop Sorana Alina Catinca.

Vineri, 19.06.2015, ora 11.00, are loc sustinerea publica a tezei de doctorat intitulata: ”Proprietatea industriala vs concurenta in dreptul Uniunii Europene”, autor studenta-doctorand Cucer Irina (Lisnic).