Sustinerea Publica a unor teze de doctorat OCTOMBRIE 2015

Susțineri teze de Doctorat:

Luni, 5 octombrie 2015, ora 13.00, Sala Senatului, are loc sustinerea publica a tezei de doctorat intitulată: „Răspunderea internațională a statelor pentru daunele de mediu transfrontaliere”, autor studenta-doctorand Hanciu Oana-Maria.

Vineri, 23 octombrie 2015, ora 12.00, Sala Senatului, are loc sustinerea publica a tezei de doctorat intitulată: „Evoluția izvoarelor dreptului. Rolul noilor factori de configurare în elaborarea și consolidarea dreptului Uniunii Europene”, autor studenta-doctorand Axente Alina Monica.

Sambata, 24 octombrie 2015, ora 10.00, Sala Senatului, are loc sustinerea publica a tezei de doctorat intitulată: „Protecția penală a vieții private”, autor studentul-doctorand Slăvoiu Radu.