ANUNT PRACTICĂ DE SPECIALITATE ANUL IV

Au fost publicate datele de susţinere ale activităţilor tutoriale pentru Semestrul 2:

Click aici!

An universitar 2020 – 2021, Semestrul 2

Anul 1         Anul 2         Anul 3         Anul 4        Anul 4 cs

Anul 1          Anul 2         Anul 3         Anul 4        Anul 4 cs

An universitar 2019 – 2020

Anul 1          Anul 2         Anul 3         Anul 4

Sesiunea Februarie 2021

Candidatii declarati admis la examenul de licenta Februarie 2021 se pot prezenta la secretariat pentru eliberarea adeverintei de absolvire de luni pana vineri intre orele 09.00-16.00

REZULTATE LICENTA FEBRUARIE 2021

ANUNT CONTESTATII

PUNCTAJ EXAMEN

REZULTATE CONTESTATII

ANUNT FOARTE IMPORTANT PRIVIND DESFASURAREA EXAMENULUI DE LICENTA FEBRUARIE 2021

Metodologie finalizare studii

Bibliografie

Fisa de inscriere licenta februarie 2021

Anunţ înscriere licenţă februarie 2021

Anul 1                   Anul 2

Anul 3                    Anul 4

INVATAMANT LA DISTANTA: Specializare acreditată cf. HG 966/2011.

În scopul îndeplinirii misiunii sale, Facultatea de Drept îşi propune pentru specializarea Drept pregătirea unor specialişti redutabili în domeniul juridic, care să cunoască foarte bine dreptul românesc, doctrina de specialitate şi jurisprudenţa.

Facultatea de Drept, prin specializarea Drept, continuă tradiţiile şcolii româneşti de studii juridice oferind un profil de pregătire complex. Facultatea noastră s-a angajat în procesul adaptării la standardele europene al învăţământului universitar de specialitate, orientându-se spre pregătirea tinerilor, dar nu numai, cărora doreşte să le cultive capacităţile de acomodare la cerinţele economiei de piaţă şi să le transmită cunoştinţele juridice necesare pentru a participa la viaţa profesională juridică cu deplin succes.