ANUNT PRACTICĂ DE SPECIALITATE ANUL IV

Toate cursurile se vor desfăşura prin intermediul aplicatiilor din suita Gsuite for Education

În cel mai scurt timp se vor posta tutoriale de conectare şi utilizare la aplicatiile pe care urmează să le folosească

Semestrul 2

Anul 1       Anul 2         Anul 3         Anul 4

Săptămâni seminar

Pentru disciplinele care nu au cod in orar, acesta va fi transmis direct de către cadrul didactic.

ANUNŢ IMPORTANT

Anul 1          Anul 2         Anul 3         Anul 4        Anul 4 cs

An universitar 2019 – 2020

Anul 1          Anul 2         Anul 3         Anul 4

An universitar 2019 – 2020

Anul 1          Anul 2         Anul 3         Anul 4

Sesiunea Februarie 2021

Candidatii declarati admis la examenul de licenta Februarie 2021 se pot prezenta la secretariat pentru eliberarea adeverintei de absolvire de luni pana vineri intre orele 09.00-16.00

REZULTATE LICENTA FEBRUARIE 2021

ANUNT CONTESTATII

PUNCTAJ EXAMEN

REZULTATE CONTESTATII

ANUNT FOARTE IMPORTANT PRIVIND DESFASURAREA EXAMENULUI DE LICENTA FEBRUARIE 2021

Bibliografie

Metodologie finalizare studii

Fisa de inscriere licenta februarie 2021

Anunţ înscriere licenţă februarie 2021

Anul 1                   Anul 2

Anul 3                    Anul 4

INVATAMANT CU FRECVENTA: Specializare acreditată prin Legea 241 din 2002.

În scopul îndeplinirii misiunii sale, Facultatea de Drept îşi propune pentru specializarea Drept pregătirea unor specialişti redutabili în domeniul juridic, care să cunoască foarte bine dreptul românesc, doctrina de specialitate şi jurisprudenţa.

Facultatea de Drept, prin specializarea Drept, continuă tradiţiile şcolii româneşti de studii juridice oferind un profil de pregătire complex. Facultatea noastră s-a angajat în procesul adaptării la standardele europene al învăţământului universitar de specialitate, orientându-se spre pregătirea tinerilor, dar nu numai, cărora doreşte să le cultive capacităţile de acomodare la cerinţele economiei de piaţă şi să le transmită cunoştinţele juridice necesare pentru a participa la viaţa profesională juridică cu deplin succes.